Tanfolyamok

„B” KATEGÓRIA

„B” kategória = 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésen kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van.

• Az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény (3500 kg + 750 kg)
  • Az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot.

Jelentkezés feltételei:

Érvényes személyazonosító okmány és lakcímkártya
Legalább alapfokú iskolai végzettség
Érvényes orvosi alkalmassági
Betöltött legalább 16 év 6 hónapos életkor
Nem magyar állampolgárság esetén – érvényes tartózkodási engedély                      Tanfolyam díjat (35.000 Ft)

Életkori és egyéb feltételek:

– A tanfolyam elvégzése után elméleti vizsgát legkorábban a 17. életév betöltése előtt 3 hónappal tehet.
– Forgalmi vizsgát sikeres elméleti vizsga, a kötelező óraszám, az előírt menettávolság teljesítése, valamint legkorábban a 17. életév betöltése után tehet.

IRÁNYÁRAK:

Elmélet:

Elméleti tanfolyam hagyományos tantermi képzésben, vagy modern e-learning képzési formában végezhető el.

E-learning tananyag + E-learning vizsgafelkészítő teszt =  75 óra/180 naphozzáféréssel 35.000 Ft

(Amennyiben a fent megjelölt hozzáférési idők nem bizonyulnak elégnek, 10 óra / 30 nap póthozzáférés vásárolható: 7.500 Ft-ért.

Gyakorlat:

• Alapoktatás 450 perc
  • Városi vezetés 700 perc
  • Országúti vezetés 200 perc
  • Éjszakai vezetés 100 perc

Hatósági forgalmi vizsga ideje: 60 perc

Összesen: 1500 perc (illetve a kötelező menettávolság 580 km)

Gyakorlati képzés: 8.500 Ft/50 perc (a pótóra díja megegyezik az alapóra díjával) Áthelyezett tanulók gyakorlati képzése: 9.000 Ft/50 perc (a pótóra díja megegyezik az alapóra díjával)

Az óradíjakat akár több részletben is lehet fizetni, de minden esetben a vezetési óra megkezdése előtt!

Amennyiben a megszerzett „B” kategóriás jogosítványa kezdő vezetői engedélynek minősül, úgy pótkocsit minimum két évig nem vontathat, valamint 18. életév betöltéséig külföldön nem vezethet.

Elsősegély:

Elsősegély tanfolyam igény estén indul, melynek díja 10.000 Ft.

18.000 Ft elsősegélynyújtási ismeretek vizsga (amennyiben szükséges)

Elsősegély vizsga szükséges a vezetői engedély kiváltásához. (A forgalmi vizsga nélküle is letehető.)

A kártya bemutatása az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnál – Kormányhivatal Járási Hivatala, Kormányablak – történik. (Elsősegélynyújtási ismeretekből nem kell vizsgát tennie, ha 1984. január 1. után kiállított vezetői engedéllyel rendelkezik, vagy – a külön jogszabály értelmében – végzettsége alapján felmentést kapott.)

Felkészüléséhez és vizsgáihoz sok sikert kívánunk!

FNYSZ:B/2020/002982